Lean leadership – tworzenie uczucia niedosytu jakości
Przeszkolonych menedżerów
%
Przeszkolonych przez nas menedżerów pracuje w środowisku lean

Lean Leadership to autonomia w zakresie kreowania środowiska, w którym ludzie stają się właścicielami procesów. Rób. Działaj. Zmieniaj. Proponuj. Nie gub głównego celu – bo robimy biznes, ale twórz ludziom warunki, aby ludzie mieli uczucie niedosytu jakości.
Zadaj sobie pytanie, jako menedżer, ile rzeczy w firmie Ty i Twoi pracownicy robicie w firmie z innymi dlatego, że lubicie to robić wspólnie, a nie dlatego, że macie je na liście zadań do odhaczenia.
Podejrzewamy, że o takiej koncepcji lean leadershipu mogłeś jeszcze nie słyszeć. A korzystają z niej firmy, które są liderami w swoich branżach.
My tak rozumiemy istotę lean leadership – o którym przeczytasz niżej.
Jak tworzymy autonomię, aby pojawiło się w organizacji uczucie niedosytu jakości?
Kiedy lean działa? Wtedy gdy w firmie istnieją narzędzia lean i ludzie “patrzący na rzeczywistosć w sposób lean”.
Aby do tego doprowadzić wykorzystujemy do tego metodę Standardu Kompetencji Menedżerskich – sprawdzoną w ponad 200 firmach.
Zdaniem naszych klientów gwarantuje ona, że wszystkie osoby współpracujące ze sobą w ramach korzystania z narzędzi lean będą potrafiły tworzyć warunki do tego, aby każdemu chciało się zaangażować w proces doskonenia organizacji.

1. Lean leadership - dla menedżerów.
Jest to 6 obszarów merytorycznych, które umożliwiają menedżerom wprowadzenie przewidywalnych, tak ważnych w lean, zasad współpracy – tak, aby pracownicy czuli “niedosyt jakości” i kiedy on się pojawi chcieli wtedy skorzystać ze sprawdzonych narzędzi leanowych.
Wtedy pojawia się równowaga pomiędzy procesem, a myśleniem i to właśnie przenosi firmę na poziom bycia konkurencyjną, a nie konkurującą.

2. Lean leadership - dla pracowników.
Dlaczego menedżerowie u naszych klientów podjęli decyzję, żeby rozwijać kompetencje swoich pracowników w zakresie lean leadership – który opisaliśmy w linku poniżej?
Ludzie uczą się czytać i pisać, ale to nie znaczy, że automatycznie mając tą kompetencję będą potrafili myśleć (słynne hasło: “przeczytaj ze zrozumieniem – przecież umiesz czytać”). Analogicznie można przenieść to porównanie do świata lean. Można wyposażyć ludzi w całą masę narzędzi z obszaru lean, ale nie oznacza to automatycznie, że będą kreatywn i że pojawi się u nich uczucie niedosytu jakości.
Do tego, żeby ludzie zaczęli myśleć kreatywnie, żeby byli zainteresowani ponoszeniem ryzyka lub wprowadzaniem zmian potrzebują konkretnych narzędzi (kompetencji).
Jakich i w jaki sposób rozwijanych opisujemy w linku poniżej.
Współpraca ta przyniosła bardzo wymierne korzyści zarówno w zakresie przebudowy kultury organizacyjnej jak również istotnego wzrostu EBITDA.
Kiedy sięgnę pamięcią do spotkań z moimi przyjaciółmi, podczas których często wymieniamy się doświadczeniami ze szkoleń, rzeki słów wypływających z moich ust na temat naszych spotkań, świadomości jaką w nas obudziliście i osiągniętych, wymiernych korzyści, zastanawiam się czy opisanie wszystkiego w kilku słowach jest możliwe.
Przez 5 lat wspólnie z Krzysztofem i jego zespołem zrealizowaliśmy 4 projekty rozwojowe dla kadry kierowniczej na wszystkich szczeblach zarządzania. Nikt z uczestników nie pozostał obojętny. Spotkamy się ponownie!
Kontakt
BLOG artykuły, plakaty, materiały dla menedżerów
Zadaję sobie pytanie
Zadaję sobie pytanie...Ten artykuł zajmie Ci Autor Kiedy świeżo awansowany menedżer zaczyna budować swoją “wiarygodność” tylko na liczbach KOSZTEM ZDROWIA PSYCHICZNEGO tych, bez których nie ma...
Miłość w życiu prywatnym. Szacunek w życiu zawodowym.
Autor Materiały W moim świecie, to świetnie się sprawdza. "W badaniach pokazujących, jak stres i niewystarczająca stymulacja mogą zakłócać wzrost i podwyższać ryzyko wszelkiego rodzaju chorób, stale wskazywany jest pewien problem. Ludzki lub zwierzęcy noworodek może...
Firmowy zawał serca – jakie firmy stwarzają najlepsze warunki, żebyś dostał w nich zawał serca, ewentualnie wylew?
Autor Materiały Stres wpływa na zwiększenie ciśnienia krwi. Przewlekły stres prowadzi do przewlekłego nadciśnienia. Przewlekłe nieleczone nadciśnienie oznacza śmierć. Medycznie można, to opisać tak: zadaniem małych naczynek znajdujących się w całym organizmie jest...